Podobno co siedem lat jesteśmy nowymi ludźmi. Nie musi to być prawdą, ale prawdą jest to, że co jakiś okres czasu potrzebujemy zmian. Jedni większych inni mniejszych, niektórym wystarczy zmiana miejsca pracy, inni natomiast potrzebują całkowitego przebranżowienia się.

Załóżmy więc, że jesteś w tej pierwszej grupie i SEO zaczyna Cię lekko męczyć.

Jedną z najbliższych branż jest adwords. Jest to dobry wybór, ale tylko wtedy, gdy lubisz siedzieć w excelu jeszcze więcej czasu niż aktualnie 🙂 Jesteśmy przekonani, że jedną z najciekawszych ścieżek jakie można obrać po SEO to programowanie. Dlaczego tak?

Zarobki

Możemy się narazić, ale jeśli nie chcesz wchodzić w świat biznesu, fakturowania i zdobywania klientów, to kodowanie pod szyldem korporacji jest najlepszym wyborem. Od kilku lat zdążyły się wykrystalizować na stałym poziomie, co nie oznacza, że są niskie :). Z wiedzą i umiejętnościami SEO można jeszcze je powiększyć.

Możliwość stworzenia swojego produktu

To co uważamy za najciekawsze. Potrafisz programować, to potencjalnie jesteś osobą, która może wypuścić w świat  nowy produkt, który ułatwi ludziom pracę, urozmaici im życie lub wspomoże działania wewnątrz firm. Nie musisz być na skinienie swojego szefa, pracujesz tak jak Tobie się podoba i zarabiasz na tym $.

Freelance

Jeśli siedzisz trochę w branży SEO to możesz sobie zdawać sprawę, że z czasem może to być bardzo nużące zajęcie. Freelance przy tworzeniu stron lub aplikacji dedykowanych to niebo a ziemia w porównaniu z SEO. Czujesz, że coś tworzysz i efekty masz natychmiast – nie po 3 miesiącach (czasami nas to przyprawia o białą gorączkę). Dodatkową zaletą freelancu jest częsta różnorodność zleceń: klasyczna wizytówka, autorski cms lub system rezerwacji. Pierwsze lepsze przykłady jakie nam wpadły do głowy.

Jeśli nie lubisz pracować dla klientów, nic nie szkodzi na przeszkodzie wprowadzać na rynek tzw. szablonów pod CMS i Sklepy.

IT zmienia świat

We Wrocławiu jest kilka firm: Nokia, Microsoft i kilka innych, które pracują przy ogromnych projektach, mogących zrewolucjonizować w przyszłości rynek. 5G, szybsze LTE, Ai lub praca w laboratorium badawczym. Czujesz, że chciałbyś mieć w tym swój udział? Koduj.

Możliwości jest dużo, rynek cały czas potrzebuje specjalistów więc jeśli SEO Cię męczy to do nic nie stoi na przeszkodzie to zmienić. Przy rekrutacji umiejętności pozycjonowania i SEO są dość cenne nadal 😉